10.3.2021
3 časté chyby, ku ktorým dochádza pri vývoji mobilných aplikácií
O mobilné aplikácie je v súčasnosti zvýšený záujem. Nemôžeme sa tomu čudovať, vplyvom Koronavirové pandémie rastie záujem o presun spoločností do online sveta, čo následne vedie aj k vybudovaniu vlastnej mobilnej aplikácie. Podľa posledných prieskumov dnes ľudia mobilné aplikácie využívajú na dennej báze, berú ich ako samozrejmosť, ktorá k ich životu patrí. Preto je celkom pochopiteľné, že mnohé spoločnosti do mobilných aplikácií naozaj chce investovať. Čo je však zarážajúce, sú chyby niektorých vývojárov.
Samozrejme ani vývoj mobilných aplikácií nie je odbor, v ktorom by sa nepochybil. Niektorí, najmä teda začínajúcich vývojári, však robia chyby v úplných banalitách. Prezraďme si tri veľmi časté chyby, s ktorými sa človek môže stretnúť pri sledovaní vývoja mobilných aplikácií na mieru.
Kreativita nemá svoje hranice
V prípade mobilných aplikácií na mieru je potrebné povedať, že sa pri vývoji musí držať uzda kreativite. Keď kreativita nemá svoje hranice, stretávame sa napríklad so zvýšenou pozornosťou na vizuálne prvky. A to je samozrejme zle. Je to rovnaké ako pri varení - kreativita sa v tomto prípade berie ako korenie. Aj toho, keď je moc, je to zle.
Aplikácia sa nesie v rovnakom duchu ako web
Síce veľa zákazníkov požaduje, aby sa mobilné aplikácie niesla v podobnom duchu, v akom sa nesie webová stránka, ale nikde sa nepíše, že sa musí aplikácie priamo kopírovať. Webovú stránku a mobilnú aplikáciu síce môžu spájať spoločné charakteristické prvky, ale nemusí sa jednať o jedno a to isté. V prípade, že chce zákazník vytvoriť mobilnú aplikáciu rovnakú, ako je webová stránka, potom nedáva žiadny zmysel tvoriť aplikáciu.
Mobil nie je desktop
Ďalšou veľmi častou chybou je, že máme neúmerné požiadavky na nadmieru voľného miesta. Je nutné si uvedomiť, že mobilný telefón nie je klasický desktop a že toto zariadenie skrátka funguje inak ako klasický počítač.